21895110_722258157982013_846061280_o
44

Psikolojik Destek Hizmetleri

Tüm insanlar hayat akışı içerisinde çeşitli zorluklarla karşılaşırlar. İnsanlar bazen hayatın getirdiği değişikliklere ve zorluklara kendi çabası, ailesi, arkadaşları vb. gibi farklı unsurlar yoluyla uyum sağlayabilir. Bazen ise zorluklarıyla yüzleşmemeyi ve bu şekilde ilerlemeyi seçebilir. Ne olursa olsun bazen hayat kişiyi öyle bir noktaya getirebilir ki, profesyonel ve yetenekli bir uzmanın kişiye bu zorluklara uyum sağlama ve üstesinden gelmek için yol göstermesi gerekebilir.
Psikolojik destek şu ihtiyaçlar doğrultusunda alınabilir:

Değişim Amaçlı Psikolojik Destek, bireyin hayatı yıkıcı bir hal aldığı zaman; aşırı stres, mutsuzluk, tatminsizlik gibi duygular yaşamın normal akışında devam etmesini imkansız hale getirdiği zaman tercih edilebilir.

Önleyici Psikolojik Destek, bireyin hayatında önceden tahmin edebileceği, gerginliğe yol açan çeşitli olaylara hazırlıklı hale getirilmesi, kendi kendisine yardım etmesinin sağlanması ve değişen hayat koşullarına adapte olmasına yardım edilmesidir.

Zenginleştirici Psikolojik Destek, birey için hayatın içinde var olan fırsatlar hakkında yeni ve derin bir kavrayış sağlamayı, bireyin içsel potansiyellerini keşfetmesini hedefler.

Psikolojik destek seanslarımız için mutlaka önceden randevu alınması gerekmektedir.